Koszule Slim Fit

Podstawą męskiego ubioru jest klasyczna koszula. To ubiór, który wywarł największy wpływ na modę męską. Obok spodni koszula jest elementem ubioru, który od lat był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki poddawana była niezliczonym zmianom, ponieważ pierwotnie była skrzętnie ukrywaną przed światem. Częstym zmianom ulegała jej długość. Dla mniej zamożnych była pospolitym codziennym odzieniem. Koszule tworzone były z naturalnych materiałów. Minęło sporo czasu zanim okrzyknięto je kwintesencją elegancji. W miarę rozwoju mody męskiej stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być znacznie bardziej wyeksponowana. Ówczesne koszule posiadały mnóstwo ozdób oraz falbany. Często były zdobione barokowymi kołnierzami. W miarę rozwoju mody męskiej coraz częściej stawiano jednak na zachowawczość w ubiorze. Coraz częstsze były bardziej stonowane materiały, które wyparły zdobne jedwabie i satyny.
Współczesna koszula męska stała się powszechna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Na wygodę koszuli wpłynęły sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Białe koszule są kwintesencją największej elegancji. Współczesne modele posiadają długie rękawy oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Koszulę zdobić mogą rozmaite kołnierzyki, które dobierać należy z uwagi na kształt twarzy. Bardzo popularny, ale mniej formalny jest kołnierzyk typu włoskiego, który proponowany jest panom o pociągłych twarzach. W stylu smart casual świetnie sprawdzają się kołnierzyki typu button down. Nietuzinkową propozycją są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Spójrzmy także na szeroki przekrój modeli męskich koszul. Uniwersalna i wygodna koszula powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Należy wybierać najwyższej jakości materiały naturalne, które posłużą wiele lat. Panowie ceniący bardziej wyszczuplone kroje szczególnie cenią mocniej elastyczne włókna oraz dopasowanie. Wyróżniamy m.in. typowe kroje regular fit. Kroje wyszczuplone są bestsellerami, ponieważ podkreślają męską sylwetkę nadając jej lekkości. Kolosalne znaczenie mają używane tkaniny. Tutaj wybór jest wręcz nieograniczony. Spośród bogatej oferty materiałów można wybrać oryginalne desenie kwiatowe lub bardziej subtelne przeszycia. Zależnie od oczekiwanej formalności koszuli możemy stawiać na mniej lub bardziej wyraźną teksturę materiału. W sezonie zimowym warto zainteresować się grubszymi, sportowymi koszulami, które razem z podwiniętymi rękawami stanowią świetną bazę do sportowej stylizacji.
Wielu Panów z pewnością może zapytać jaka koszula będzie tą najbardziej elegancką. Najważniejsze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W ofercie marki panowie znajdą ponadczasowe koszule męskie. Białe i błękitne modele idealnie pasują do stylizacji biznesowych. Fanów oryginalnego wyglądu z pewnością zachwycą wzory kwiatowe. Dzięki wysokim jakościowo tkaninom eleganccy mężczyźni z pewnością stworzą wytworne zestawy formalne.